Dlaczego warto?

• 1.

Unikatowy w skali kraju profil kształcenia

Polska  Szkoła Dendrologii proponuje swoim słuchaczom unikatowy w skali kraju profil kształcenia obejmujący zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne z zakresu ekologii oraz upowszechniania i kształtowania postaw służących ochronie i poszanowaniu przyrody.

• 2.

Dla kogo?

Kierunek Edukator Ekologiczny  skierowany  jest do  animatorów, pedagogów, studentów, nauczycieli, pracowników domów kultury, pracowników bibliotek i ogrodów botanicznych, edukatorów, pracowników biur turystycznych, pracowników gmin i samorządów oraz innych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozpocząć „przygodę” z edukacją ekologiczną, w tym przyrodniczą.

Po ukończeniu kursu w zależności od posiadanych kwalifikacji możesz zajmować stanowisko wykładowcy, trenera, nauczyciela, doradcy, konsultanta. Możesz prowadzić zielone szkoły, wycieczki warsztaty i szkolenia przyrodniczo-ekologiczne dla słuchaczy w każdym wieku. Jako edukator ekologiczny z powodzeniem zaplanujesz i poprowadzisz różne wydarzenia i programy edukujące następne pokolenia o kwestiach środowiskowych. Twoim miejscem pracy mogą być zarówno pomieszczenia zamknięte — sala wykładowa bądź pomieszczenia biurowe, jak i parki, lasy czy rezerwaty przyrody.

A może jesteś nauczycielem? Zatem dobrze wiesz, że edukacja ekologiczna jest obszarem nauczania na stałe wpisanym do katalogu priorytetów systemu oświaty. Zagadnienia z jej zakresu są obowiązkowo realizowane w szkołach przez uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych zgodnie z podstawą programową.

Kurs pomoże ci wprowadzać elementy edukacji ekologicznej do programu nauczanego przez ciebie przedmiotu. Dowiesz się jak „unowocześnić” zajęcia przyrodnicze w sposób przemawiający do współczesnych dzieci i młodzieży.

• 3.

Wysoki poziom kształcenia

W gronie wykładowców szkoły znajdą się pracownicy naukowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) i Instytutu Badań Leśnictwa (IBL) oraz wybitni specjaliści - praktycy krajowi i zagraniczni.

Dołącz do nas!

Dobór wykładowców - pasjonatów oraz terenowy i praktyczny charakter zajęć stworzy niepowtarzalną atmosferę, której częścią będziesz również Ty.

Chcemy wymieniać myśli, poglądy i doświadczenia, dyskutować, motywować do działania, tworzyć zgrany Zespół.

• JEDYNA SZKOŁA  W POLSCE
  • WYBITNI SPECJALIŚCI